Blogerzy i internauci przeciwko niedozywieniu dzieci

50 czołowych blogerów kulinarnych zamanifestowało swoje poparcie dla idei walki z niedożywieniem wśród dzieci. W Polsce wciąż jest ponad 160 tyś dzieci1), które cierpią z powodu niedożywienia. Każdy może pomóc zmienić tę sytuację. Jak? Dołącz do nas na podzielsieposilkiem.pl, a dowiesz się więcej.

Jednym z najczęściej zamieszczanych zdjęć w Internecie w ostatnich dniach jest fotografia pustego talerzyka – sugestywnego symbolu tego, co każdego dnia pojawia się na stołach ponad 160 tysięcy uczniów szkół podstawowych[1]. Ponad 50 blogerów kulinarnych postanowiło wyrazić poparcie dla idei Podziel się Posiłkiem – walki z niedożywieniem dzieci, zamieszczając pusty talerzyk na swoich blogach, stronach internetowych i profilach na Facebooku.

Paulina Stępień, autorka popularnego bloga kotlet.tv, przygotowując w jednej z telewizji śniadaniowych danie NIC, jednocześnie zachęcała: Razem z nami powiedz wszystkim,
że warto pomagać. Pomaganie jest proste! Wejdź na podzielsieposilkiem.pl i jednym kliknięciem zamanifestuj swoje poparcie dla działań na rzecz zmniejszenia niedożywienia wśród dzieci. Tak wiele możemy razem zmienić.

Społeczność internetowa bardzo szybko i licznie podążyła za m.in.: Kotlet.tv, zajadam.pl, smakuje.blox.pl, malacukierenka.pl, gotowaniecieszy.blox.pl, najsmaczniejsze.pl i wieloma innymi wpływowymi blogerami publikującymi przepisy oraz porady kulinarne. Szacuje się, że liczba osób czytających najpopularniejsze blogi tego rodzaju sięga w Polsce 12 milionów co jest porównywalne z zasięgiem dzienników prasowych (Źródło: Ariadna, Blogerzy w Polsce 2013).

Szacuje się, że obecnie blogerzy są źródłem informacji nawet dla około 70% internautów, stąd tym bardziej cieszy nas, że tak licznie zamanifestowali poparcie idei programu Podziel się Posiłkiem. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że każdy z nas może pomóc w walce z niedożywieniem dzieci. Wystarczy kupować jogurty Danone oznaczone logo programu – Talerzykiem PsP, z których część zysku przeznaczona jest na posiłki dla dzieci. Wspólnie ufundujmy w tym roku kolejny milion posiłków.– przypomniał Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju, Danone.

Jak pomóc niedożywionym dzieciom?

Dzięki Programowi Podziel się Posiłkiem firmy Danone pomaganie stało się niezwykle proste dla każdego. Aby włączyć się w działania na rzecz potrzebujących dzieci wystarczy w okresie od września do końca października br. kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – talerzykiem PsP. Część zysku z ich sprzedaży zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom. Im więcej produktów kupimy, tym więcej posiłków trafi do najbardziej potrzebujących dzieci w całej. Polsce do końca obecnego roku szkolnego.

Policz z nami posiłki

We wrześniu i październiku br. w sklepach na terenie całego kraju znajdziemy specjalne liczniki pokazujące aktualną liczbę ufundowanych posiłków. Dzięki nim każdy z nas będzie mógł na własne oczy przekonać się, że im więcej jogurtów Danone oznaczonych logo ”Podziel się Posiłkiem” trafi do naszych domów, tym więcej dzieci dostanie posiłki. Razem możemy więcej!

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 10 lat Program Podziel się Posiłkiem firmy Danone realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Do tej pory udało się nam przekazać 13 mln posiłków najmłodszym
Polakom z całego kraju. Możliwe było to dzięki zaangażowaniu konsumentów, mediów i organizacji społecznych oraz różnorodnym działaniom tj.:

Sprzedaż produktów z logo Programu, z których część zysku przeznaczana jest na posiłki,
Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem,
Program Dożywiania – Danone Podziel się Posiłkiem.

Ten rok to kolejne wyzwanie dla nas wszystkich – razem ufundujmy kolejny milion posiłków!

Oprócz wymiernych wyników (posiłków dla dzieci), program realizuje również cele edukacyjne i społeczne, przyczynia się do budowania świadomości społecznej na temat problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizuje lokalnych liderów i organizacje do podejmowania działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Jak się zaangażować? Bądź na bieżąco dzięki profilowi Podziel się Posiłkiem na Facebooku: www.facebook.com/podzielsieposilkiem. Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl